De afwijking in naamspelling met die in inv. nr. 11 is overeenkomstig met die op het K.B
Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: Dr. A.W. Ausems, Gynaecoloog bij het St. Anthonius Gasthuis te Utrecht Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: H.P. van de Sande, (Broeder Stephanus), Overste van het Ziekenhuis St. Joannes de Deo, te Haarlem
Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: Pastoor A.A.F. Lievegoed, Rector van het St. Anthoniusgesticht te Oostburg de toekenning van de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden Ere-medaille in zilver aan: Mej. M.F. Jongmans, Verpleegster bij het St. Anthoniusgesticht te Oostburg Mej. D. de Groen, Verpleegster bij hetzelfde gesticht, te Oostburg de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden Ere-medaille in brons aan: Mej. A.C.M van der Bom, Portierster bij hetzelfde gesticht te Oostburg; bij gelegenheid van het 50 jarig bestaan van het gesticht voornoemd
Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw van: J.G.A. Honig, Arts te Zevenaar Dr. Ch.W.F. Winckel, Leider van de Nederlandse Roode Kruis Ambulance naar Ethiopië, te Amsterdam Dr. Ir. A.H.W. Hacke, Directeur-Generaal van de Arbeid, te 's Gravenhage Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: Dr. J.N. Voorhoeve, Geneesheer-Directeur van het Homoeopatisch Ziekenhuis te Oudenrijn Dr. P.A. de Wilde, te Amsterdam, Penningmeester van de Onderlinge Verzekering Maatschappij van Geneeskundigen tegen de geldelijke gevolgen van invaliditeit Dr. J.J.L. van der Horn van den Bos, Arts te Nijmegen J.P. van der Slooten, Oud-Voorzitter van de Vereeniging van Directeuren van Gemeentelijke Slachthuizen in Nederland, Directeur van het Gemeentelijk Abattoir te Utrecht A. ter Cock, Voorzitter van de Raad van Arbeid, Voorzitter van de Provinciale Utrechtsche Vereeniging "Het Groene Kruis", te Amersfoort Ch. F.L. Nord, Tandarts te 's-Gravenhage, Voorzitter van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde Mej. R.S. Manus, te Amsterdam Th. van Lier, Adviseur voor de Arbeidsbemiddeling bij de Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling, te 's Gravenhage J.C. Schröder, Administrateur bij de Rijksverzekeringsbank, te Amsterdam Ir. J.Th. Westhoff, Inspecteur van de Werkverschaffing, te Zwolle Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: Mevr. S.J.E. van Lier-Enthoven, te 's Gravenhage J. Vigeveno, Voorzitter van de Raad van Beheer, tevens Directeur der N.V. Nederlandsche Thermo-Chemische Fabrieken, te Amsterdam A. van Werven, Directeur van de N.V. Van Werven's Timmer- en Aannemingsbedrijf te Amsterdam, wonende te Heemstede J.W.E. Rooda, Gedelegeerd Commissaris der N.V. Ontginningsmaatschappij "De Vereenigde Groninger Gemeenten", te Zuidbroek S. Israëls, Directeur der N.V. Ontginningsmaatschappij "De Drie Provinciën", Secretaris der gemeente Smallingerland, te Drachten, (gem. Smallingerland) L.J.H. Bloemen, Veearts te Roermond J. Mennes, Lid van het Algemeen Bestuur van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland en Voorzitter van de Nederlandsche Bond van Christelijk Protestantsch P.T.T. personeel "Door Plicht tot Recht" te Groningen H.B. Berghuys, Algemeen Secretaris van de Nederlandsche Vakcentrale, te Utrecht Broeder in de Orde van de Nederlandse Leeuw van: W.F. Gerritsen, Kamerbewaarder bij het Departement van Sociale Zaken, te 's Gravenhage Stukken betreffende de decoratie van Dr. L.M. Metz, Oud-medisch adviseur bij de Coöperatieve Vereeniging G.A. Centraal Beheer te Amsterdam, wonende te Vorden; (zie ook inv. nr. 276) Dr. W.A. Boekelman, Arts, Directeur van het St. Anthonius Gasthuis te Utrecht; (zie ook inv. nr. 162) H.J.H. Sala, Voorzitter van de Afdeling Venray van de R.K. Vereeniging "Het Limburgsche Groene Kruis", te Venray (zie ook inv. nr. 264)
Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: Dr. G.W. Boland, Directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst, te s Gravenhage; bij gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de G.G.D. van 's Gravenhage Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: Mej. J. Lange, wonende te Zeist, voorheen Hoofd der Afdeling "Jonge Zusters" van de Nederlandsch Hervormde Diakonessen Inrichting te Amsterdam
Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: Jkvr. C.A. van Lidt de Jeude, Directrice van het ziekenhuis der Pieter Pauwstichting "Ziekenzorg" te Wageningen Mej. H.E. Drost, te Oegstgeest
Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw van Dr. B.P.B. Plantenga, Arts te 's-Gravenhage Mr. A. de Graaf, Inspecteur van de Centrale Bond voor Inwendige Zending en Christelijke Philantropische Inrichtingen in Nederland, te Zeist Mr. J.C. Heyning, Secretaris-Generaal der Rijksverzekeringsbank te Amsterdam, wonende te Hilversum Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: Mevr. A.H.E.M. Philips, geboren de Jongh, Bestuurslid van de Afdeling Eindhoven der Provinciale Noord-Brabantsche Vereeniging "Het Groene Kruis" te Eindhoven, (bij bevordering) Dr. H. van Seventer, Rustend Arts te Apeldoorn Dr. A. Overbosch, Vrouwenarts te Leeuwarden J. van Zutphen, Voorzitter van het Bestuur van "Zonnestraal", Nederlandsche Vereeniging tot het oprichten van arbeidskolonies voor tuberculoselijders in Nederland, te Hilversum Dr. M. Colenbrander, Arts te Heemstede Dr. L.H. van Romunde, Voorzitter van de R.K. Artsenvereeniging, te Utrecht E. Klinkert, Arts te Zwolle G.W.F. van Hoeven, Referendaris bij het Departement van Sociale Zaken en Hoofdinspecteur voor de Steunverlening, te 's-Gravenhage Dr. W.H. Bloemendal, Inspecteur van de Volksgezondheid, te Arnhem Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: A.J. Brabers, Arts te Roosendaal Mej. J.J. Spiering, Penningmeesteresse van de Vereeniging Christelijke Ziekenverpleging "Bethesda", te Tiel P. Loeff, Gemeente-Geneesheer te Epe Zuster M.A. Clausing, Besturend Zuster-Directrice van het Ziekenhuis der Nederduits Hervormde Gemeente, te Gouda Mevr. C. Th. van Schaik-Dobbelman, te Wassenaar Ir. J. van Poelgeest, Directeur der N.V. Waterleidingmaatschappij "Zuid-Beveland", te Goes H.J.H. Sala, Voorzitter van de Afdeling Venray van de R.K. Vereeniging "Het Limburgsche Groene Kruis", te Venray; (zie ook inv.nr. 249) C.J.M. Mol, Voorzitter der Bredasche Diocesane Federatie van het Wit-Gele Kruis, Arts te Etten M.F.L. Ennema, Hofapotheker te Apeldoorn J.A. Vis, Secretaris van de Vereeniging "De Biesbosch", te Dordrecht J.W.A. Bröcker, Directeur der N.V. Handel Maatschappij v/h T. Nieveler te Amsterdam H.J. Sprokop, Voorzitter van de Nederlandsche R.K. Bond van Brood-, Koek-, Banketbakkers en Cacao-, Chocolade- en Suikerbewerkers, te Rotterdam W.C. van Daalen, Voorzitter van de Nationale Bond van Handels- en Kantoorbedienden "Mercurius", te Haarlem A. Stapelkamp, Voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland, te Utrecht de toekenning van de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden Ere-medaille in goud aan: J. Mulder, Controleur van de Arbeid, te Emmen A. Broen, Propagandist en Hoofdbestuurslid van de Christelijke Nationale Werkmansbond, te Enschede
Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: Dr. H.I. Douma, Oudste geneesheer bij het Diaconessenhuis te Groningen Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: Zuster H.G. Tavenier, Besturende Zuster van het Diaconessenhuis te Groningen; bij gelegenheid van het 50 jarig bestaan van het Diaconessenhuis
Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: Dr. L. Heyermans, Directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst te Amsterdam Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: N. Keulemans, Hoofd der apotheek van het Binnengasthuis te Amsterdam H. Braam, te Gendt, Lid van het Hoofdbestuur van de Nederlandsche R.K. Steenfabrieksarbeidersbond "St. Stephanus"
Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: Dr. J.R. de Bruïne Groeneveldt, Chirurg te Leiden Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: R. Hornstra, Arts te Nijeveen
zie ook inv. nr. 279
Ridder in Orde van de Nederlandse Leeuw van: Prof. Mr. A.C. Josephus Jitta, Rijksbemiddelaar in het 3e district, te 's-Gravenhage Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: H. Snijders, Voorzitter van het Hoofdbestuur der Vereeniging tot bevordering der belangen van Slechthoorenden, te Heemstede; (bij bevordering) Dr. L.M. Metz, te Vorden; (zie ook inv.nr. 249) J.M.P.W. Geers, Geneesheer-Directeur van het Friesch Volks-Sanatorium te Appelscha, (gem. Ooststellingwerf) Dr. S. Douma, Veterinair-Inspecteur van de Volksgezondheid, te Amersfoort A. Grooters, Inspecteur van de Agenten der Rijksverzekeringsbank te Amsterdam; wonende te 's-Gravenhage Dr. J.F. Steenhuis, Geologisch Adviseur bij het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening, te Haarlem Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: Mevr. M.J.R. Ketjen-van Bosse, Besturend Lid van de Vereeniging "De Algemeene Wijkverpleeging" te Doesburg, te Velp Dr. B. Brongers, Rustend Arts te Veendam J.W. de Goeje, Arts te Zaandam Dr. J.J. van der Harst, te Koudekerke S.M. Joosten, Arts te Enschede P.H.E. Hupperetz, Apotheker te Weert J. Smit, Directeur van de N.V. Remaco, te Amsterdam J.F. Vogel, Voorzitter van de Vereeniging "Denneheuvel", vereeniging tot het exploiteren van herstellingsoorden en sanatoria ten behoeve van handels- en kantoorbedienden, handelsreizigers en handelsagenten, te Rotterdam J.F.J. van der Maden, Geestelijk Adviseur van de Bredasche Diocesane R.K. Werkliedenbond, te Breda Dr. W.J. Smit, Gemeentelijk Inspecteur van het Onderwijs, te Schiedam R. Siemons, Voorzitter van de Nederlandschen Christelijken Landarbeidersbond en Lid van het Algemeen Bestuur van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland, te Utrecht P. Groeneveld, Adjunct-Accountant bij het Departement van Sociale Zaken, te 's-Gravenhage Stukken betreffende de decoratie van: Dr. J. van der Hoeven, Arts te Eefde (gem. Gorssel); zonder K.B. (zie ook inv.nr. 297)
Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, van: W.A. Blokker, te Sittard, Voorzitter van het Limburgs Kruisverbond de toekenning van: de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden Ere-medaille in goud aan: A. de Munnik, Hoofd-Commandeur bij de N.V. Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij, te Amsterdam de toekenning van: de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden Ere-medaille in zilver aan: A. Romeyn, Commandeur bij dezelfde Maatschappij de toekenning van: de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden Ere-medaille in brons aan: F.J. Busman, Plaatbuiger bij dezelfde Maatschappij; bij gelegenheid van het van stapel lopen van het motormailschip "Oranje", op 8 September 1938
Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: J.D. Daubanton, Penningmeester van de Nederduits Hervormde Diaconesseninrichting te Rotterdam mede houdende stukken betreffende R. Hornstra, Arts te Nijeveen; (zie ook inv. nr. 274)
Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: J. Sanders Ezn., Tandarts te Amsterdam de toekenning van de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden Ere-medaille in goud aan: A.J. Lips, Tekenaar-constructeur, tevens Commissaris van het Weduwen-fonds "Hulp door Eendracht" de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden Ere-medaille in zilver aan: H. Meyerhof, Wagenmaker, tevens Voorzitter van de Commissie van Overleg J. Steeman, Werkmeester, tevens Controleur van het "Familie Beijnesfonds" C. Kruyff, Vuurwerker, tegens Voorzitter van het Weduwenfonds "Hulp door Eendracht"; allen bij de Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J.J. Beijnes N.V. te Haarlem; bij gelegenheid van 100 jarig bestaan van de fabriek
Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw van: H. de Bordes, Voorzitter van de Nederlandse Werkloosheidsraad, te Bussum Dr. L. Smit, Medisch adviseur der Rijksverzekeringsbank, te Amsterdam Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: Dr. H.W.M. Nijdam, Voorheen Lid en Onder-Voorzitter van de Commissie bedoeld bij art. 17 van de Warenwet, wonende te Soicy au Bac (Fr.) Dr. H.K. de Haas, Geneesheer-Directeur van het Ooglijdersziekenhuis te Rotterdam J.G.E. Gieskes, Directeur van de Nederlandsche Seintoestellenfabriek N.V., te Hilversum Mr. B.C. Slotemaker, te Wassenaar, Secretaris van de Federatie van Bedrijfsvereeniging voor Ziekengeldverzekering E.J.A.A. Quaedvlieg, Inspecteur van de Volksgezondheid, te 's-Gravenhage J.A.A. Hartland, Directeur van de Stichting Landverhuizing Nederland, te Voorburg Mr. C.J. Koch, Voorzitter van de Raad van Arbeid te Haarlem Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: S. Brandenburg, Directeur der N.V. Tilburgsche Waterleiding Maatschappij, te Tilburg Mevr. de Wed. E. Hartogs-Hijman, Presidente van de Vereeniging "Kinderbewaarplaats", te Arnhem J.J. Backer Dirks, Tandarts te Rotterdam Dr. P.W.C.M. Busch, Arts te Amsterdam; (zie ook inv. nr. 220) B.H.J. Schouten, Apotheker te Alkmaar F. van Wering, Arts te Groningen V. Nolet, Arts, te Oldenzaal J.M.R.F. Beckers, te Venlo, Hoofd van de Vleeschkeuringsdienst, kring Venlo; met retro-acta Mej. S. Büvig, Adjunct-Directrice van de Kweekschool voor Vroedvrouwen, te Amsterdam L.Ph. Wöhrmann, Oudste Directeur der N.V. Boekbinderij v/h CH. F. Wöhrmann en Zonen, te Zutphen G.P.J. Bannenberg, Secretaris van de Interdiocesane Jeugdcommissie, te 's-Hertogenbosch J.W. Willemsen, wonende te Haarlem, Voorzitter van het Amsterdamsch Centraal Comité voor Jongere Werkloozen te Amsterdam H.C. Nijkamp, Lid van het Bestuur van het R.K. Werkliedenverbond in Nederland, te Enschede J. Schipper, Secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland, te Utrecht Stukken betreffende de decoratie van A.M. Pelt, Arts te Zaandam; geen K.B.; (zie ook inv. nr. 296) A.B. Michielsen, Voorzitter van de Raad van Arbeid te Breda; zonder K.B.; (zie ook inv. nrs. 563 en 503)
Groot-Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: Dr. A. Wende, Ministerialdirigent im Reichsarbeitsministerium, te Berlijn Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau van: K. Hetzell, Ministerialrat im Reichsarbeitsministerium, te Berlijn G. Rödiger, Vortragender Legationsrat beim Auswärtigen Amt, te Berlijn Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: H.W. Flügge, Regierungsrat im Reichsarbeitsministerium, te Berlijn; met retro-acta, houdende het K.B. van 4 december 1937, nr. 66, houdende de benoeming tot Groot-Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: Prof. Dr. F. Syrup, Geheimer Regierungsrat, Präsident der Reichsanstalt für Arbeitsvermittlung und Arbeitslosenversicherung, te Berlijn Dr. H. Engel, Ministerialdirektor im Reichsarbeitsministerium, te Berlijn Dr. Ph. Beisiegel, Präsident des Landesarbeitsamtes Rheinland, te Keulen
Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: A.G.C. Tielrooy, Administrateur, Chef van de Afdeling Secretarie en Algemene Zaken bij de Rijksverzekeringsbank, te Amsterdam Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: Dr. Ir. J.H. Copius Peereboom, Ingenieur bij de Rijksverzekeringsbank, te Amsterdam
zie ook inv.nr. 292
zie ook inv.nr. 276
Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw van: Ir. J.L.M. Asselbergs, Hoofdinspecteur van de Arbeid, Districtshoofd in het 2e district der Arbeidsinspectie, te Breda Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van: J.D. Filarski, Technisch-ambtenaar bij de Arbeidsinspectie, te Amsterdam; W. Rus, Controleur van de Arbeid, te Haarlem Mej. M.H. Hartman, Administratief ambtenaar 1e klasse B bij de Arbeidsinspectie, te 's-Gravenhage; bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Dienst der Arbeidsinspectie
Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw van: Prof. Dr. G.M. Verrijn Stuart, te Utrecht, Voorzitter van de bij besluit van 9 februari 1939 no. 44 ingestelde Commissie voor de financiering der overheidsverplichtingen, verband houdende met de verplichte invaliditeits- en ouderdomsverzekering Officier in de Orde van Oranje-Nassau van: Dr. C. Campagne, te Haarlem, Secretaris van de bovengenoemde Commissie; mede houdende afschrift van het K.B. van 9 februari 1939, nr. 44, houdende de instelling van genoemde Commissie
het onderscheidingsteken van Chevalier du Mérite Agricole van Frankrijk aan: J. Mantel Jac.zn., te Utrecht, sigarenfabrikant en van het onderscheidingsteken van Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote van de H. Stoel aan: L.J.A.M. Westerwoudt, te Amsterdam, Commissionnair in effecten
de onderscheidingstekenen van Officier in de Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk aan: E. Heldring, te Amsterdam, Voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken aldaar Commandeur in de Koninklijke Militaire Orde van Onze Heer Jezus Christus van Portugal aan: B. van Haersma Buma, te 's-Gravenhage, Directeur van de Rotterdamsche Bankvereniging Officier in de Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk aan: F.K.J. Heringa, te 's-Gravenhage, Administrateur bij het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid
de onderscheidingstekenen van Ridder der Orde van de H. Gregorius de Grote van de H. Stoel aan: C.J. van der Zijden, te 's-Gravenhage, Bouwkundige J. Stuyt, te 's-Gravenhage, Architect Ridder der 2e klasse van de Orde voor Maritieme Verdiensten van Spanje aan: A. Bos Pzn., te Dordrecht, Industrieel Ridder der Orde van de Kroon van België aan: B.H.M. Lips, te Dordrecht, Industrieel Grootofficier der Orde van de Kroon van België aan: Dr. C.J.K. van Aalst, te Amsterdam, President der Nederlandsche Handel Maatschappij Grootofficier der Orde van Leopold II van België aan: W. Westerman, te 's-Gravenhage, President der Rotterdamsche Bankvereeniging
het onderscheidingsteken van Honorary Officer of the most Excellent Order of the British Empire aan: E. Heldring, te Amsterdam Honorary Commander of the most Excellent Order or the British Empire aan: S.M.D. Valstar, te Amsterdam, beide Directeur der Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij, hun door Z.M. de Koning van Engeland geschonken
Het K.B. van 1921 was, wat S.M.D. Valstar betreft vervallen, wegens het niet voldoen der zegelkosten
het onderscheidingsteken bovengenoemd aan: S.M.D. Valstar, en van het onderscheidingsteken van Ridder in de Orde van het Legioen van Eer, hem door de President der Franse Republiek geschonken aan: Mr. C.J. den Tex Bondt, te Amsterdam, Bankier
de benoeming tot Officier d'Academie van: H. Osieck, Koopman, te Amsterdam het onderscheidingsteken van Officier in de Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk aan: Dr. J.C.J. Bierens de Haan, te Amsterdam Ridder in de Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk aan: A.P. Fortanier, Directeur van de Internationale Handel- en Credietmaatschappij, te Amsterdam
het onderscheidingsteken van Ridder in de Orde van Isabella la Catolica van Spanje aan: M. Knoops, Koopman, te Amsterdam Officier d'Academie aan: A. Nolet, Wijnhandelaar, te Nijmegen
het onderscheidingsteken van Ridder in de Orde van de Kroon van Italië aan: A.F. Philips, te Eindhoven, Directeur der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken Officier der Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk aan: Dr. J. van der Hoeven Leonhard, te Amsterdam, arts Commandeur der Orde van Pius IX van de H. Stoel aan: Dr. N.P. van Spanje, te Amsterdam, Geneesheer-Directeur van het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis Ridder Eerste Klasse der Orde van de Witte Roos van Finland aan: J.J.R. Schmal, te 's-Gravenhage, Hoofdcommies bij het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid
het onderscheidingsteken van Ridder der Orde van Isabella la Catolica van Spanje aan: G.W.A. Kaars Sijpesteijn, te Krommenie, Directeur der Nederlandsche Linoleumfabriek Ridder der Orde van de Kroon van België aan: J.G. Ballego, te Leiden Ridder in de Orde van de Eikenkroon van Luxemburg aan: O. Kamerlingh Onnes, te Bergen (N-H), Oud-Directeur van de Vereeniging Bureau voor Handelsinlichtingen, te Amsterdam
Het K.B. werd door O. Kamerlingh Onnes niet in ontvangst genomen, wegens het daaraan verbonden zegelrecht
De naam is op het K.B. foutief gespeld; moet zijn van den Bergh. (zie ook inv. nr. 40)
het onderscheidingsteken van Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote van de H. Stoel aan: P.J.M. van Ogtrop, Commissionnair in effecten te Amsterdam Ridder der Orde van de Kroon van België aan: Mr. A.J. Enschedé, te Aerdenhout, gemeente Bloemendaal de benoeming tot Officier d'Academie aan: J.A. Wilton van Reede, Bankdirecteur te Goes; F. Vogels, Kóopman, te 's-Gravenhage het onderscheidingsteken van Ridder der Orde van Isabella la Catolica van Spanje aan: W. Vinkhuizen van Maarssen, Directeur ener Import- en Exportmaatschappij, te 's-Gravenhage Commandeur der Orde van de Ster van Roemenië aan: J. Koster, te Heerlen
het onderscheidingsteken van Commandeur 2e klasse van de Danebrogsorde van Denemarken aan: W. Graadt van Roggen, Secretaris-Generaal der Nederlandsche Jaarbeurs, te Utrecht Officier der Orde van Onze Heer Jezus Christus van Portugal aan: Dr. W.J. Hartman, te 's-Gravenhage
het onderscheidingsteken van Ridder 1ste klasse der Orde van maritieme verdiensten van Spanje aan: H. Tas, te Amsterdam J.F. Lebret, te 's-Gravenhage
het onderscheidingsteken van Commandeur met ster der Orde van Pius IX van de H. Stoel aan: W.J.R. Dreesmann, Koopman te Amsterdam Officier in de Orde van de Witte Leeuw van Tsjecho-Slowakije aan: H.A.J. Baanders, Architect te Amsterdam
het onderscheidingsteken van Officier in de Orde van de Wedergeboorte van Polen aan: A.F. Philips, Directeur der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven Ridder der Orde van de H. Gregorius de Grote van de H. Stoel aan: J.P.H. Tielens, Industrieel, te Maastricht
het onderscheidingsteken van Ridder der Orde van de Kroon van België aan: Dr. J. Leydesdorff, te Meppel Ridder der Orde van de H. Gregorius de Grote van de H. Stoel aan: G. Ruigewaard, te Egmond aan Zee
het onderscheidingsteken van Ridder der Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk aan: Dr. M.P. Schütte, te Rotterdam Ridder der Orde van de Kroon van België aan: P. Regout Jr., te Maastricht
de benoeming tot Commandeur in de Orde van Isabella la Catolica van Spanje aan: C.J.A. Begeer, te Wassenaar Ridder 1e klasse in de Orde van de Witte Roos van Finland aan: C. van Calcar, te Eelde (Dr)
Het K.B. werd door betrokkene niet afgehaald
K.B. vervallen, door het na 1 jaar na datum door betrokkene niet voldane zegelrecht
de benoeming tot Commandeur in de Orde van de Kroon van Italië aan: A.F. Philips, te Eindhoven F.K.J. Heringa, te 's-Gravenhage, Administrateur, Chef der Afdeling Handel en Nijverheid van het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid
de Zilveren Palmen van de Kroonorde van België aan: F. Janssens, te Roermond het onderscheidingsteken van Ridder in de Orde van Leopold II van België aan: J. Zaalberg, te Wassenaar Ridder in de Kroonorde van België aan: C.A.J, van Dishoeck, te Bussum
de benoeming tot Ridder in de Orde van Leopold II van België aan: L. Stijns, Arts te Roermond Officier de L'Instruction Publique aan: J. Verheul Dzn., Architect, te Rotterdam
de hem door de Koning van Engeland geschonken Medaille van "the British Empire" (Civil Division) aan: C.J. Kuiper, te Putte-Cappellen (B) en de benoeming tot Ridder in de Danebrogorde van Denemarken aan: A.A. Nengerman, Hoofd-Directeur der Levensverzekering Maatschappij "Utrecht", te de Bilt
de benoeming tot Officier in de Orde van de Ster van Roemenië aan: A.F. Philips, Directeur der N.V. Philips 'Gloeilampenfabrieken, te Eindhoven Ridder in de Orde van de Ster van Roemenië aan: J.H. Gaarenstroom, Onder-Directeur der N.V. Philips 'Gloeilampenfabrieken, te Eindhoven
de benoeming tot Ridder in de Orde van Leopold II van België aan: S. Kulker, koopman, wonende te Blaricum Officier in de Orde voor Burgerlijke Verdiensten (4e klasse) van Bulgarije aan: Mr. J.A. de Meyier, Voorzitter van de Nederlandsche Bond van Huis-en Grondeigenaren en Bouwondernemers in Nederland, wonende te 's-Gravenhage
de benoeming tot Officier in de Orde van de Kroon van Roemenië aan: D. Knegt, A.M.H. Thomann, beide wonende te Eindhoven
de benoeming tot Groot-Officier in de Kroonorde van Italië aan: Dr. A.F. Philips, Directeur der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven Commandeur in de Kroonorde van Italië aan: D. Hudig L. Jzn., Voorzitter der Italiaans-Nederlandse Kamer van Koophandel, Directeur der N.V. Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij, te Amsterdam
de benoeming tot Commandeur IIe Klasse in de Orde van de Witte Roos van Finland aan: Mr. K.P. van der Mandele, Directeur der Rotterdamsche Bankvereeniging N.V., wonende te Rotterdam Commandeur in de Orde van de Ster van Roemenië aan: G.A. Dunlop, Directeur der Nederlandsch-Indische Handelsbank N.V. te Amsterdam Ridder in de Orde van Leopold II van België aan: J.R.J.L. Wolters, Bierbrouwer te Venlo
de benoeming tot Ridder in de Orde van Leopold II van België aan: A.I.J. de Broekert, Chef van de Technische Dienst der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven P.N.L. Staal, Onder-Directeur der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven Grootkruis der Orde van de Kroon van Roemenië aan: Dr. C.J.K. van Aalst, President van de Nederlandsche Handel Maatschappij te Amsterdam
de benoeming tot Commandeur in de Orde van de Ster van Roemenië aan: G. van Gangelen, Arts, Specialist voor keel-, neus- en oorziekten, te 's-Gravenhage en tot Officier in de Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk van Mr. Dr. H.J.D. van Lier, Secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam
de benoeming tot Ridder in de Orde van Leopold II van België aan: L.A. Roozen, Directeur van de N.V. Maatschappij Hotel Wittebrug te 's-Gravenhage J.G. Meyer, Gérant van de N.V. Maatschappij Wittebrug te 's-Gravenhage
Officier der Phenixorde van Griekenland aan: J. van Hasselt, Directeur van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij N.V. te Amsterdam Commandeur der Phenixorde van Griekenland aan: E. Heldring, Voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken, Directeur der Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij N.V. te Amsterdam Officier der Orde van de Kroon van Roemenië aan: J. de Vries, Industrieel te Amsterdam
Groot-Officier der Orde van de Kroon van België aan: Dr. F.E. Posthuma, Oud-Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Voorzitter van de Nijverheidsraad te 's-Gravenhage, Commissaris-Generaal der Nederlandse Regering voor de Wereldtentoonstelling voor Scheepvaart, Koloniën en Vlaamsche Kunst Antwerpen 1930 Officier der Orde van Leopold II van België aan: H.F. Waller, Directeur van de Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek te Delft
Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote van de H. Stoel aan: S. Bruysten, Directeur-Hoofdredacteur van het Dagblad "De Residentiebode" te 's-Gravenhage J.A. van der Voort, Bloembollenkweker en handelaar te Sassenheim
Ridder in de Kroonorde van België aan: Jos Polak, Jzn., te Amsterdam A. Enthoven, wonende te Bosch en Duin, gemeente Zeist Officier de L'Instruction Publique van Frankrijk aan: Dr. E.J. van den Berg, Tandarts te Amsterdam
Ridder in de Orde van de Kroon van België aan: Dr. M. de Hartogh, te Amsterdam Ridder in de Orde van Leopold II van België aan: C.F. Poulie, te Amsterdam, Directeur van de N.V. Maatschappij de Fijnhouthandel, vroeger genaamd Maatschappij tot Exploitatie van Fijnhouthandel en Stoomzagerij
Het afschrift van het K.B. werd door Dr. M. de Hartogh niet in ontvangst genomen, wegens het naar zijn mening te hoge zegelrecht
Ridder in de Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk aan: Dr. S. Sturkop, te Amsterdam Ridder in de Orde van de Witte Leeuw van Tsjecho-Slowakije aan: Mr. N.J. van Aalst, Agent der Nederlandsche Handel Maatschappij N.V. Te Rotterdam Ridder in de Kroonorde van Italië aan: J.L. Lang, Handelaar in automobielen te Amsterdam Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote van de H. Stoel aan: H.P.J, van Thiel, Industrieel, wonende te Beek en Donk (N-Br)
Ridder in de Orde van de Witte Leeuw van Tsjecho-Slowakije aan: Mr. P.W.J.H. Cort van der Linden, Algemeen Secretaris van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, te 's-Gravenhage Officier de l'Instruction Publique, door de Minister van Onderwijs en Schone Kunsten der Franse Republiek aan: H. Grasso, Directeur der N.V. Grasso's Machinefabrieken te 's-Hertogenbosch Commandeur in de Orde van St. Sava van Joego-Slavië aan: Dr. A.F. Philips, Directeur der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven
Officier in de Orde van de Kroon van Roemenië aan: G.H. Jiskoot, te Amsterdam, Lid der Firma G. Harkema, Lid van het Comité Nederland-Roemenië Ridder in de Orde van de Kroon van Roemenië aan: N.D. van Goethem, te Amsterdam, Procuratiehouder der Firma G. Harkema Agent der Roemeense Regie
Geen bewijs aanwezig dat regelrecht is betaald
Commandeur in de Orde van Saint Sava van Zuid-Slavië aan: C.F. Utermöhlen, Directeur van de Koninklijke Fabriek van Verbandstoffen N.V., v/h Utermöhlen en Co te Amsterdam Ridder in de Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk aan: F. Stokvis, President-Commissaris der N.V. Handelmaatschappij R.S. Stokvis en Zonen te Rotterdam, wonende te 's-Gravenhage
Commandeur in de Orde van de Kroon van Italië aan: W.J.R. Dreesmann, Directeur der N.V. Amsterdamsche Manufacturenhandel Vroom en Dreesmann, wonende te Amsterdam Commandeur in de Orde van de H. Gregorius de Grote van de H. Stoel aan: H.W.D. Hellebrekers, wonende te Rotterdam
de Gouden Medaille der Orde van Leopold II van België aan: P. Arends, Scheepskapitein bij de Firma Burt, Boulton en Haywood te Zelzaete de benoeming tot: Officier in de Orde van "Polonia Restituta" aan: P.N.L. Staal, wonende te Eindhoven
Ridder in de Orde van Leopold II van België aan: J.W. Hakkert, Koopman te 's-Gravenhage Officier in de Orde van de Kroon van België aan: W. Graadt van Roggen, Secretaris-Generaal der Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs, te Utrecht
Commandeur in de Orde van de Kroon van België aan: Ir. W.H. van Leeuwen, President-Directeur van de N.V. Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek te Delft Ridder in de Orde van de Kroon van België aan: J. Hornstra, Directeur der Nederlandsche Aanneming Maatschappij v/h Firma H.F. Boersma N.V. te 's-Gravenhage
Ridder in de Orde van de Witte Leeuw van Tsjecho-Slowakije aan: A.M.H. Thomann, te Eindhoven Commandeur in de Orde van Leopold II van België aan: P. Regout, te Maastricht
Commandeur in de Orde van Leopold II van België aan: J.H.H. Verloop, Directeur der Maatschappij voor Scheeps- en Werktuigbouw "Fijenoord" N.V. te Rotterdam J.D. Brand, Directeur der te Amsterdam gevestigde N.V. Koninklijke Paketvaartmaatschappij